بزرگترین کارخانه دوچرخه سازی خاورمیانه رسما تعطیل شد

به گزارش قوچان خبر، مجمتع بزرگ دوچرخه سازی قوچان که در ۲۲ مهرماه ۱۳۷۷با ظرفیت تولیدی ۳۰۰هزار دستگاه دوچرخه در سال به بهره برداری رسیدو از آن بعنوان بزرگترین کارخانه دوچرخه سازی خاورمیانه و همچنین شناسنامه اقتصادی قوچان یاد می شد، طی نامه ای از سوی مالک کارخانه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قوچان رسما تعطیل اعلام شد.
یونس ضیائی، رئیس شورای کارگری مجتمع دوچرخه سازی قوچان در گفتگو با قوچان خبر گفت: این کارخانه طبق نامه مالک کارخانه از تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال جاری رسما تعطیل و ۴۰ کارگر باقی مانده در این واحد تولیدی رسما بیکار شدند.
وی با اشاره به عدم پرداخت حقوق و معوقات کارگران توسط کارفرما گفت: حقوق کارگران این کارخانه ۲۲ ماه پرداخت نشده،همچنین ۲۵ ماه بیمه واریز نشده و طی سه سال اخیر هیچگونه پاداش و عیدی نیز به کارگران پرداخت نشده است.
وی افزود:متاسفانه کارفرما با سواستفاده از برخی موضوعات مطرح شده در کمیسیون کار و کارگری قوچان که حتی بصورت رسمی به صورتجلسه تبدیل نشده، با ارسال نامه ای به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی،رسما تعطیلی کارخانه را طبق مصوبه این کمیسیون اعلام کرده است.
رئیس شورای کارگری کارخانه آساک دوچرخ با بیان اینکه مدیریت این مجتمع هیچگونه اراده و تصمیمی برای راه اندازی مجدد این واحد صنعتی ندارد، خاطر نشان کرد: انصاف نیست که پس از ۲۰ سال تلاش صادقانه در این کارخانه، در شب عید و ایام پایانی سال در چنین وضعیتی قرار بگیریم و شرمنده خاناوده خود شویم.
ضیائی تصریح کرد: با توجه به نیمه تعطیل بودن کارخانه طی سال های اخیر، در صورت اقدام برای بیمه بیکاری نیز حداقل حقوق ممکن پس از اردیبهشت و یا خردادماه سال آینده به کارگران پرداخت خواهد شد که به دور از انصاف است.
وی با اشاره به دریافت ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات توسط مالک کارخانه طی ماه های اخیر برای راه اندازی مجدد کارخانه گفت: ۲۰ درصد از این تسهیلات بانکی یعنی حدود ۱۲ میلیارد ریال بصورت ریالی به وی پرداخت شد تا معوقات کارگران و کارخانه پرداخت شود اما متاسفانه فقط ۱۰ درصداز این مبلغ و حدود ۱۲۰ میلیون تومان از معوقاتکارگران پرداخت شد.
این کارگر کارخانه آساک دوچرخ تصریح کرد: طبق گفته مسئولین ۸۰ درصد تسهیلات نیز برای خرید قطعات هزینه شده که سه محموله آن وارد کارخانه شد و ۵ تا ۷ محموله دیگر به دلیل بدهی مالیاتی مالک کارخانه در گمرگ توقیف شده است.
وی با اشاره به مشکل مدیریتی این کاخانه گفت: بنده معتقد هستم اگر ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز به این فرد تسهیلات پرداخت شود باز هم وی اراده ای برای تولید نخواهد داشت.
ضیایی با بیان اینکه دیگر سازمان و مسئولی نمانده که برای پیگیری مشکلاتمان نامه ای ننوشته باشیم، تصریح کرد: مسئولین محترم چرا اجازه داده اند که این فرد هر طوی که دلش بخواهد عمل کند و همه را دور بزند، آیا بی توجهی به مشکلات کارگران و عدم پرداخت ۲۲ ماهه مطالبات، مسلمانی است؟
رئیس شورای کار و کارگری کارخانه دوچرخه سازی بابیان اینکه گویا مالک این واحد صنعتی ۲ ماه است که متواری شده است، گفت: انصاف و مسلمانی نیست که کارگران پس از ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه وعدم دریافت ۲۲ ماه حقوق، اخراج شوند.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

کاهش ابتلا به بیماری تب مالت در قوچان/ واکسیناسیون ۵۸ هزار راس دام علیه تب مالت

به گزارش قوچان خبر، علیرضا قدرتی صبح امروز در محل شبکه دامپزشکی در جمع خبرنگاران گفت: بیماری تب مالت یا بروسلوز به عنوان یکی از مهمترین بیماری های مشترک انسان و دام محسوب شده و این باکتری طیف وسیعی از پستانداران اهلی و وحشی را مبتلا می کند.
وی با اشاره به کاهش ابتلای شهروندان به این بیماری ادامه داد:این بیماری به علت سقط جنین در دام، کاهش تولید شیر و همچنین به علت ابتلای انسان به این بیماری، همواره از دو بعد اقتصادی و بهداشتی مورد توجه قرارمی گیرد.
وی با اشاره به اهمیت و تقدم پیشگیری به درمان در بیماری های مشترک بین انسان و دام، افزود: افزایش سلامت دام ها و جلوگیری از کاهش تولیدات دامی، نیازمند توسعه واکسیناسیون دام و آموزش دامداران می باشد.
قدرتی با اشاره به اقدامات این شبکه برای پیشگیری و واکسیناسیون دام ها علیه تب مالت تصریح کرد: ازابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ کارگاه آموزشی پیرامون این بیماری برای دامداران برگزار و بیش از ۵۸ هزار راس دام نابالغ علیه این بیماری واکسینه شده اند.
وی با اشاره به ضرورت هشیاری مرغداران برای پیشگیری از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در فصل بهار یادآور شد: با توجه به شیوع آنفلوانزا پرندگان درکشور و خسارات سنگین ناشی از آن، آگاهی دادن به مرغداران و تمام کسانی که به نحوی با طیور سروکار دارند بسیار ضروری و مهم است.
رئیس شبکه دامپزشکی قوچان در پایان گفت: تاکنون اطلاع رسانی های گسترده ای شامل برگزاری کارگاه های آموزشی برای مرغداران، ارسال پیامک در جهت تشدید اقدامات قرنطینه ای بهداشتی در مرغداری ها به صورت روزانه و تعامل مستمر با مرغداران درجهت پیشگیری ازاین بیماری انجام شده است.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

المپیاد آمادگی در برابر حوادث در ۲۷ مدرسه قوچان برگزار شد

به گزارش قوچان خبر، سعید فکوری ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: المپیاد موسوم به آماده با همکاری آموزش و پرورش قوچان و با مشارکت دانش اموزان ۲۷ مدرسه در قوچان در حال برگزاری است.
وی با اشاره به اهداف برگزاری این المپیاد ادامه داد: هدف از برگزاری این طرح ملی افزایش سطح ایمنی، کاهش خطر پذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث در مدارس از طریق آموزش به دانش آموزان آماده در مواجه با حوادث و ترویج خود ایمنی و دگرایمنی می باشد.
وی با اشاره به ضرورت ارتقا آموزش های ایمنی و امدادی در خانواده های قوچانی افزود: نجات یک فرد نجات جامعه است زیرا یک فرد آموزش دیده در حوادث علاوه بر اینکه می تواند جان خود را نجات دهد می تواند منجی سایر انسان ها نیز باشد.
فکوری تصریح کرد: دانش آموزان آموزش دیده که پیش از این درطرح ملی دادرس مهارت های امدادی شامل؛ آتل بندی، احیای قلبی – ریوی، ارزیابی علائم حیاتی، حمل مصدوم گروهی و انفرادی، تخلیه اضطراری و پناهگیری را فراگرفته بودند در این المپیاد آموخته های خود را مورد سنجش قرار داده و به رقابت پرداختند.
رئیس جمعیت هلال احمر قوچان در پایان گفت:تیم های اول تا سوم این المپیاد در بخش پسران و دختران انتخاب و تیم های منتخب به مرحله استانی اعزام خواهند شد.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

شهروندان قوچانی مراقب کلاهبرداری های اینترنتی باشند

به گزارش صبح توس به نقل از قوچان خبر، طی روزهای اخیر پیام هایی با محتوای کمک به زندانیان در فضای مجازی قوچان در حال انتشار است؛ رمضانعلی آذری در پاسخ به پیگیری های قوچان خبر پیرامون این مساله گفت: اخیرا افرادی با انتشار پیام های ترحم آمیزی با محتوای کمک به آزادی زندانیان جرایم خاص و یا بیماران نیازمند با هدف کلاهبرداری در فضای مجازی منتشر می کنند.
وی با بیان اینکه شهروندان می بایست مراقب باشند تا قربانی چنین جرایمی نشوند، ادامه داد: واحد مددکاری زندان ها، ستاد دیه و خیرین فعال در انجمن حمایت از زندانیان این قبیل موارد را بررسی و در صورت نیاز کمک های لازم را نسبت به زندانیان انجام می دهند.
وی افزود: در مورد سایر بیماران و نیازمندان سازمان هایی مانند بهزیستی و یا سایر ارگان های مرتبط و خیریه های رسمی و دارای مجوزاقدامات لازم برای کمک به این قشر از جامعه را انجام می دهند.
آذری با اشار ه به برخی از موارد مشابه کلاهبرداری تاکید کرد: پیش از این چندین مورد نیز پیرامون جمع آوری کمک برای زندانیان مطرح شده بود که با بررسی نام زندانی یا بیمار و نیازمند،کذب بودن ادعاهای مطرح شده اثبات شد.
دادستان قوچان در پایان با بیان اینکه اینگونه اقدامات به منزله تکدی گری مجازی و کلاهبرداری می باشد، گفت: شهروندان محترم می بایست در صورت تمایل برای کمک به زندانیان یا خانوادهایشان از طریق انجمن حمایت از زندانیان و یا در صورت تمایل برای کمک به سایرنیازمندانازطریق مجاری رسمی و قانونی اقدام کنند.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

آغاز چهارمین دوره پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک در قوچان

به گزارش قوچان خبر، علیرضا قدرتی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: مصرف آنتی بیوتیک در طیور پیامدهای منفی بسیاری دارد که باقی ماندن بیش از حد مجاز آن بر سلامت انسان تاثر می گذارد.
وی با تاکید بر ضرورت توسعه و ترویج پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک ادامه داد: در پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک با کنترل های بهداشتی گسترده در طول دوره پرورش هیچگونه داروی آنتی بیوتیکی استفاده نمی شود و صحت آن با آزمایشات دوره ای توسط دامپزشکی کنترل شده و در پایان دوره گواهی عدم استفاده ازآنتی بیوتیک به مرغداری داده می شود.
وی با اشاره به آغاز چهارمین دوره پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک در قوچان افزود: آزمایشات لازم در سه نوبت و در روزهای ۱۰ و ۲۵ و ۳۵ روزگی دوره پرورش در جهت پایش مرغ ها به جهت عاری بودن از وجود هرگونه آنتی بیوتیک توسط دامپزشکی این شهرستان انجام می شود.
قدرتی با اشاره به تشدید نظارت و کنترل این شبکه در عرصه های مختلف تولیدات و محصولات مرتبز با دام و سلامت انسان، خاطر نشان کرد: خوراک دام در کیفیت سلامت و بهداشت خوراک انسان تأثیر بسزایی داشته و به همین دلیل برای جلوگیری از آلودگی باید حمل و نقل و نگهداری خوراک دام بر اساس استانداردهای دامپزشکی انجام شود.
وی تصریح کرد: رعایت اصول بهداشتی در کارخانجات خوراک دام از جمله ضدعفونی خودروهای حمل درجهت تولید و عرضه خوراک سالم و بهداشتی از اهمیت بالای اقتصادی و بهداشتی برخوردار است.
رئیس شبکه دامپزشکی قوچان در پایان گفت: در راستای مبارزه، پیشگیری و کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام اعمال اقدامات بهداشتی، قرنطینه ای و ضدعفونی خودروهای حمل خوراک دام و طیور در تمام کارخانجات خوراک دام و طیور شهرستان الزامی می باشد .
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

ضرورت توجه بیش از پیش به ورزش و شکوفایی استعدادهای ورزشی در قوچان

به گزارش قوچان خبر، حجت الاسلام محمدعلی دستجردی شامگاه چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاح استادیوم ورزشی قوچان گفت: از دیدگاه منابع اسلامی، ورزش یکی از ارزشمندترین مسائل جامعه محسوب می شود و اهمیت این مساله به قدری است که حتی امیرالمومنین علی(ع) در دعای کمیل به مساله ورزش نیز اشاره کرده است.
وی با بیان اینکه وظیفه ما مسئولین است که در حوزه ورزش و جوانان بیش از پیش تلاش کنیم، ادامه داد: مساله نشاط در جامعه بسیار مهم و ضروری است زیرا اگر نشاط در جامعه نباشد، پیشرفتی در جامعه حاصل نخواهد شد.
دستجردی با بیان اینکه اسلام توجه بسیار زیادی به ورزش و نشاط جسمی و روحی در جامعه دارد، تصریح کرد: استعدادهای بسیارخوبی در حوزه ورزش و جوانان قوچان وجود دارد که می بایست شناسایی و شکوفا شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان در پایان تاکید کرد: اگر استعدادها در ورزش شکوفا شود خیلی از مشکلات و معضلات در جامعه به وجود نخواهد آمد.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

نتوانسته ایم توقعات مردم قوچان در حوزه اشتغال را تامین کنیم

به گزارش قوچان خبر، علیرضا قامتی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح استادیوم ۵ هزار نفری قوچان گفت: در سال ۹۲ تمام پروژه های افتتاح شده در این شهرستان کمتر از ۷۰ میلیارد ریال بوده است که این رقم در سال جاری به ۴۵۰ میلیاردریال افزایش یافته است.
وی با اشاره به آمار یازده و نیم درصدی جرایم در این شهرستان، ادامه داد: مشکلات و آسیب های اجتماعی کاهش یافته اما در حوزه اشتغال آن گونه که شایسته بود نتوانستیم توقعات شهروندان را تامین کنیم.
وی با اشاره به جزئیات ساخت ورزشگاه ۵ هزار نفری سردار شهید نورعلی شوشتری افزود: این استادیوم یکی از پروژه های بسیار خوب این شهرستان است که با حضور وزیر ورزش و جوانان و بصورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
قامتی خاطر نشان کرد: ساخت این ورزشگاه در سال ۱۳۸۸ آغاز اما به دلیل عدم تزریق نقدینگی با پستی و بلندی های بسیاری روبرو شد.
رئیس شورای اداری قوچان در پایان گفت: روند تکمیل این پروژه در سال ۹۴ و ۹۵ شتاب گرفت و با تزریق اعتبار مورد نیاز این ورزشگاه با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

۴ هزار پروژه ورزشی نیمه تمام در کشور وجود دارد

به گزارش قوچان خبر، مسعود سلطانی فر شامگاه چهارشنبه در حاشیه افتتاح ورزشگاه ۵ هزار نفری سردار شهید نورعلی شوشتری در قوچان گفت: در حال حاضر حدود چهار هزار پروژه ورزشی نیمه تمام در کشور وجود دارد که برای تکمیل آنها به اعتباری حدود ۱۰ تا ۱۱ هزار میلیارد تومان نیاز است و تلاش می کنیم با توزیع و تخصیص منابع مورد نیاز طی۲ تا ۳ سال آینده شاهد کاهش مشکلات حوزه ورزش و جوانان باشیم.
وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون ۴۸ پروژه افتتاح شده و ورزشگاه پاکدشت ورامین نیز در روزهای آینده افتتاح خواهد شد، ادامه داد: تاکنون ۱۶ ورزشگاه ۱۵ هزار نفری اماده و یا به بهره برداری رسیده است و دو پروژه ۱۵ هزارنفری دیگر در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه با افتتاح این پروژه ها امیدواریم بتوانیم میزبانی مسابقات بزرگ ورزشی را برعهده بگیریم، ادامه داد:امیدواریم با اهتمام دولت و همراهی مجلس و باتوجه به شرایط خوب پس از برجام، علیرغم بدعهدی ها و بداخلاقی های برخی از طرف های غربی، شاهد رشد و پیشرفت و گسترش سرمایه گذاری در این حوزه باشیم.
سلطانی فر با اشاره به ضرورت رویکرد اقتصاد مقاومتی در حوزه ورزش تصریح کرد: یکی از مهمترین مبانی اقتصاد مقاومتی مقاوم کردن اقتصاد در برابر تهدیدات خارجی است که می بایست با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود مشکلات را حل کنیم.
وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: استادیوم ۵هزار نفری قوچان با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و این در حالیست که اگر هم اکنون بخواهیم چنین ورزشگاهی احداث کنیم به اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال نیاز است.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

واکسیناسیون بیش از ۷ هزار راس دام علیه بیماری شاربن در قوچان

به گزارش قوچان خبر، علیرضا قدرتی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واکسیناسیون دام های سبک و سنگین علیه بیماری شاربن بصورت کامل در قوچان انجام شد.
وی با بیان اینکه هفت هزار و ۲۴۰ راس دام علیه این بیماری واکسینه شده اند، ادامه داد: شاربن یک‌ بیماری‌ عفونی‌ و قابل‌ انتقال‌ بین ‌انسان‌ و حیوان‌ می‌باشد و مخزن‌ این ‌بیماری‌ دردام های همچون گوسفند، بز و گاو بوده‌ که با مرگ‌ و میر بالا و سریعی همراه‌ است‌.
وی با تاکید بر مشترک بودن این بیماری بین دام و انسان افزود: هنگامی که فرد در معرض‌ تماس‌ با دام‌، پوست‌، پشم‌ و فرآورده‌های‌ دام آلوده قرار بگیرد و یا از گوشت آلوده استفاده کند به این بیماری مبتلا می شود.
قدرتی با اشاره به ضرورت پیشگیری از این بیماری گفت: برای پیشگیری و کنترل این بیماری هرساله دام‌ها می بایست پیش از کوچ و رفتن به چرا واکسینه شوند و بهترین زمان برای واکسیناسیون،‌ اواخر اسفند یا اوایل فروردین‌ماه است
رئیس شبکه دامپزشکی قوچان در پایان با اشاره به واکسیناسیون دام ها و برگزاری کلاس های اموزشی ویزه دامداران پیرامون بیماری تب مالت نیز گفت: از ابتدای سال تا کنون ۱۱ کارگاه آموزشی در خصوص این بیماری برای دامداران برگزار شده و بیش از ۵۸ هزار راس دام نابالغ علیه این بیماری واکسینه شده اند.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان