۴ هزار پروژه ورزشی نیمه تمام در کشور وجود دارد

به گزارش قوچان خبر، مسعود سلطانی فر شامگاه چهارشنبه در حاشیه افتتاح ورزشگاه ۵ هزار نفری سردار شهید نورعلی شوشتری در قوچان گفت: در حال حاضر حدود چهار هزار پروژه ورزشی نیمه تمام در کشور وجود دارد که برای تکمیل آنها به اعتباری حدود ۱۰ تا ۱۱ هزار میلیارد تومان نیاز است و تلاش می کنیم با توزیع و تخصیص منابع مورد نیاز طی۲ تا ۳ سال آینده شاهد کاهش مشکلات حوزه ورزش و جوانان باشیم.
وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون ۴۸ پروژه افتتاح شده و ورزشگاه پاکدشت ورامین نیز در روزهای آینده افتتاح خواهد شد، ادامه داد: تاکنون ۱۶ ورزشگاه ۱۵ هزار نفری اماده و یا به بهره برداری رسیده است و دو پروژه ۱۵ هزارنفری دیگر در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه با افتتاح این پروژه ها امیدواریم بتوانیم میزبانی مسابقات بزرگ ورزشی را برعهده بگیریم، ادامه داد:امیدواریم با اهتمام دولت و همراهی مجلس و باتوجه به شرایط خوب پس از برجام، علیرغم بدعهدی ها و بداخلاقی های برخی از طرف های غربی، شاهد رشد و پیشرفت و گسترش سرمایه گذاری در این حوزه باشیم.
سلطانی فر با اشاره به ضرورت رویکرد اقتصاد مقاومتی در حوزه ورزش تصریح کرد: یکی از مهمترین مبانی اقتصاد مقاومتی مقاوم کردن اقتصاد در برابر تهدیدات خارجی است که می بایست با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود مشکلات را حل کنیم.
وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: استادیوم ۵هزار نفری قوچان با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و این در حالیست که اگر هم اکنون بخواهیم چنین ورزشگاهی احداث کنیم به اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال نیاز است.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *