پرداخت بیش از ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج و اشتغال به متقاضیان در قوچان

رئیس صندوق کارآفرینی امید قوچان خبر داد

پرداخت ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج، اشتغال و اشتغال وجوه مردمی با شرایطی مناسب توسط این صندوق به متقاضیان

به گزارش خبرگزاری فارس از قوچان، محمدعلی اعتمادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مهم‌ترین رسالت این صندوق ایجاد اشتغال در سطح خُرد است، اظهار داشت: به بنگاه‌های زیر ۱۰ کارگر سطح خرد گفته می‌شود و از طریق اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه برای ایجاد اشتغال و کسب‌وکارهای مختلف اقداماتی صورت می‌گیرد.

وی بابیان این مطلب که در کنار این تسهیلات، وام‌های ازدواج به همراه ارائه طرح‌هایی برای صنوف و کسبه به‌منظور بهبود شرایط کسب‌وکار در نظر گرفته می‌شود، گفت: یکی از مهم‌ترین رویکردها برای سال جاری بازار محوری است یعنی اشتغال پایدار مبتنی بر طرح‌های دارای بازار فروش مناسب به وجود آید.

رئیس صندوق کارآفرینی امید قوچان با اشاره به پیگیری طرح یک روستا یک محصول در این شهرستان بیان کرد: روستاهایی که از توانمندی بالقوه‌ای در تولید محصولی خاص برخوردار هستند، شناسایی تا بتوان با ارائه تسهیلات مناسب زنجیره‌های مفقوده در معرفی و تولید این ظرفیت‌ها پر شود.

اعتمادی یادآور شد: چهار روستا تاکنون از سوی بخشداری‌ها معرفی‌شده است که در حال بررسی و انجام بازدیدهای میدانی از این روستاها هستیم تا قوچان نیز به‌عنوان یکی از چهار شهرستان خراسان رضوی در اجرای این طرح انتخاب شود.

اعتمادی یکی دیگر از طرح‌های در حال پیگیری را طرح «روستای بدون بیکار» دانست و ادامه داد: رویکرد قوی نسبت به سمت محرومیت‌زدایی از روستاها ایجادشده که در قوچان با همکاری بخش‌ها روستاهای دارای توانمندی شناسایی و پس از اعطای تسهیلات مناسب به افراد آن روستا عاری از هرگونه فرد بیکار شود.

وی با اشاره به طرح حمایت از برندهای معتبر و دارای بازار مناسب توسط صندوق کارآفرینی امید این شهرستان، گفت: تسهیلاتی در قالب ایجاد نمایندگی‌های فروش و توسعه حمل‌ونقل به این برندها برای برخورداری از پایداری بیشتر اعطا می‌شود که پیشنهادهایی به برخی برندهای منطقه‌ای و استانی داده‌شده که به ازای هر نمایندگی تا سقف یک میلیارد ریال ارائه می‌شود.

رئیس صندوق کارآفرینی امید قوچان با یادآوری اینکه سال گذشته در حوزه اشتغال ۲۳ میلیارد ریال و تسهیلات ازدواج ۸ میلیارد ریال به متقاضیان اعطاشده است، اضافه کرد: اعتبارات در سال جاری به‌صورت ماهانه تخصیص پیدا می‌کند که تاکنون با تشکیل ۱۲۰ پرونده ۱۵ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج، اشتغال، اشتغال وجوه مردمی و سایر فصول با شرایطی مناسب به متقاضیان اعطاشده است.

اعتمادی با تأکید بر این موضوع که صندوق کارآفرینی امید با اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و تأمین مالی خرد زمینه تبدیل تجربه و تخصص به ثروت را فراهم می‌کند، بیان کرد: این شهرستان، دارای طرح‌های برتری ازجمله تولید کشک سنتی و نیمه‌صنعتی با پروانه بهداشتی برای نخستین بار است.

وی اضافه کرد: متقاضی این طرح توانسته است با حمایت صندوق کارآفرینی امید و دریافت ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات این تولیدات را در طعم‌های مختلف انجام داده و سبب اشتغال پنج نفر در این زمینه نیز شود.

رئیس صندوق کارآفرینی امید قوچان بابیان اینکه نقش صندوق بانکداری نیست و به دنبال حمایت و ایجاد اشتغال پایدار به همراه نظارت مستمر و مداوم بر طرح‌ها حرکت می‌کند، اظهار داشت: درزمینه بوم‌گردی باهدف احیاء فضاهای قدیمی و به وجود آوردن جاذبه‌های گردشگری آمادگی پرداخت تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال وجود دارد.

اعتمادی یکی از مهم‌ترین اقدامات این صندوق در سال جاری را وصول مطالبات بلوکه‌شده دانست که می‌تواند منابع مالی را در اختیار افراد بیشتری قرار دهد و گفت: اداره ثبت‌اسناد و املاک قوچان به‌عنوان مرجع صدور اجراییات باید همکاری خوبی با این صندوق داشته تا منابع بلوکه‌شده سریع‌تر وصول و وارد چرخه شوند.

یک نظر ارسال کنید