واکسیناسیون بیش از ۷ هزار راس دام علیه بیماری شاربن در قوچان

به گزارش قوچان خبر، علیرضا قدرتی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واکسیناسیون دام های سبک و سنگین علیه بیماری شاربن بصورت کامل در قوچان انجام شد.
وی با بیان اینکه هفت هزار و ۲۴۰ راس دام علیه این بیماری واکسینه شده اند، ادامه داد: شاربن یک‌ بیماری‌ عفونی‌ و قابل‌ انتقال‌ بین ‌انسان‌ و حیوان‌ می‌باشد و مخزن‌ این ‌بیماری‌ دردام های همچون گوسفند، بز و گاو بوده‌ که با مرگ‌ و میر بالا و سریعی همراه‌ است‌.
وی با تاکید بر مشترک بودن این بیماری بین دام و انسان افزود: هنگامی که فرد در معرض‌ تماس‌ با دام‌، پوست‌، پشم‌ و فرآورده‌های‌ دام آلوده قرار بگیرد و یا از گوشت آلوده استفاده کند به این بیماری مبتلا می شود.
قدرتی با اشاره به ضرورت پیشگیری از این بیماری گفت: برای پیشگیری و کنترل این بیماری هرساله دام‌ها می بایست پیش از کوچ و رفتن به چرا واکسینه شوند و بهترین زمان برای واکسیناسیون،‌ اواخر اسفند یا اوایل فروردین‌ماه است
رئیس شبکه دامپزشکی قوچان در پایان با اشاره به واکسیناسیون دام ها و برگزاری کلاس های اموزشی ویزه دامداران پیرامون بیماری تب مالت نیز گفت: از ابتدای سال تا کنون ۱۱ کارگاه آموزشی در خصوص این بیماری برای دامداران برگزار شده و بیش از ۵۸ هزار راس دام نابالغ علیه این بیماری واکسینه شده اند.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *