شهروندان قوچانی مراقب کلاهبرداری های اینترنتی باشند

به گزارش صبح توس به نقل از قوچان خبر، طی روزهای اخیر پیام هایی با محتوای کمک به زندانیان در فضای مجازی قوچان در حال انتشار است؛ رمضانعلی آذری در پاسخ به پیگیری های قوچان خبر پیرامون این مساله گفت: اخیرا افرادی با انتشار پیام های ترحم آمیزی با محتوای کمک به آزادی زندانیان جرایم خاص و یا بیماران نیازمند با هدف کلاهبرداری در فضای مجازی منتشر می کنند.
وی با بیان اینکه شهروندان می بایست مراقب باشند تا قربانی چنین جرایمی نشوند، ادامه داد: واحد مددکاری زندان ها، ستاد دیه و خیرین فعال در انجمن حمایت از زندانیان این قبیل موارد را بررسی و در صورت نیاز کمک های لازم را نسبت به زندانیان انجام می دهند.
وی افزود: در مورد سایر بیماران و نیازمندان سازمان هایی مانند بهزیستی و یا سایر ارگان های مرتبط و خیریه های رسمی و دارای مجوزاقدامات لازم برای کمک به این قشر از جامعه را انجام می دهند.
آذری با اشار ه به برخی از موارد مشابه کلاهبرداری تاکید کرد: پیش از این چندین مورد نیز پیرامون جمع آوری کمک برای زندانیان مطرح شده بود که با بررسی نام زندانی یا بیمار و نیازمند،کذب بودن ادعاهای مطرح شده اثبات شد.
دادستان قوچان در پایان با بیان اینکه اینگونه اقدامات به منزله تکدی گری مجازی و کلاهبرداری می باشد، گفت: شهروندان محترم می بایست در صورت تمایل برای کمک به زندانیان یا خانوادهایشان از طریق انجمن حمایت از زندانیان و یا در صورت تمایل برای کمک به سایرنیازمندانازطریق مجاری رسمی و قانونی اقدام کنند.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *