المپیاد آمادگی در برابر حوادث در ۲۷ مدرسه قوچان برگزار شد

به گزارش قوچان خبر، سعید فکوری ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: المپیاد موسوم به آماده با همکاری آموزش و پرورش قوچان و با مشارکت دانش اموزان ۲۷ مدرسه در قوچان در حال برگزاری است.
وی با اشاره به اهداف برگزاری این المپیاد ادامه داد: هدف از برگزاری این طرح ملی افزایش سطح ایمنی، کاهش خطر پذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث در مدارس از طریق آموزش به دانش آموزان آماده در مواجه با حوادث و ترویج خود ایمنی و دگرایمنی می باشد.
وی با اشاره به ضرورت ارتقا آموزش های ایمنی و امدادی در خانواده های قوچانی افزود: نجات یک فرد نجات جامعه است زیرا یک فرد آموزش دیده در حوادث علاوه بر اینکه می تواند جان خود را نجات دهد می تواند منجی سایر انسان ها نیز باشد.
فکوری تصریح کرد: دانش آموزان آموزش دیده که پیش از این درطرح ملی دادرس مهارت های امدادی شامل؛ آتل بندی، احیای قلبی – ریوی، ارزیابی علائم حیاتی، حمل مصدوم گروهی و انفرادی، تخلیه اضطراری و پناهگیری را فراگرفته بودند در این المپیاد آموخته های خود را مورد سنجش قرار داده و به رقابت پرداختند.
رئیس جمعیت هلال احمر قوچان در پایان گفت:تیم های اول تا سوم این المپیاد در بخش پسران و دختران انتخاب و تیم های منتخب به مرحله استانی اعزام خواهند شد.
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *