آغاز چهارمین دوره پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک در قوچان

به گزارش قوچان خبر، علیرضا قدرتی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: مصرف آنتی بیوتیک در طیور پیامدهای منفی بسیاری دارد که باقی ماندن بیش از حد مجاز آن بر سلامت انسان تاثر می گذارد.
وی با تاکید بر ضرورت توسعه و ترویج پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک ادامه داد: در پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک با کنترل های بهداشتی گسترده در طول دوره پرورش هیچگونه داروی آنتی بیوتیکی استفاده نمی شود و صحت آن با آزمایشات دوره ای توسط دامپزشکی کنترل شده و در پایان دوره گواهی عدم استفاده ازآنتی بیوتیک به مرغداری داده می شود.
وی با اشاره به آغاز چهارمین دوره پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک در قوچان افزود: آزمایشات لازم در سه نوبت و در روزهای ۱۰ و ۲۵ و ۳۵ روزگی دوره پرورش در جهت پایش مرغ ها به جهت عاری بودن از وجود هرگونه آنتی بیوتیک توسط دامپزشکی این شهرستان انجام می شود.
قدرتی با اشاره به تشدید نظارت و کنترل این شبکه در عرصه های مختلف تولیدات و محصولات مرتبز با دام و سلامت انسان، خاطر نشان کرد: خوراک دام در کیفیت سلامت و بهداشت خوراک انسان تأثیر بسزایی داشته و به همین دلیل برای جلوگیری از آلودگی باید حمل و نقل و نگهداری خوراک دام بر اساس استانداردهای دامپزشکی انجام شود.
وی تصریح کرد: رعایت اصول بهداشتی در کارخانجات خوراک دام از جمله ضدعفونی خودروهای حمل درجهت تولید و عرضه خوراک سالم و بهداشتی از اهمیت بالای اقتصادی و بهداشتی برخوردار است.
رئیس شبکه دامپزشکی قوچان در پایان گفت: در راستای مبارزه، پیشگیری و کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام اعمال اقدامات بهداشتی، قرنطینه ای و ضدعفونی خودروهای حمل خوراک دام و طیور در تمام کارخانجات خوراک دام و طیور شهرستان الزامی می باشد .
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *