خانه / اخبار شهر / آغاز چهارمین دوره پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک در قوچان

آغاز چهارمین دوره پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک در قوچان

به گزارش قوچان خبر، علیرضا قدرتی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: مصرف آنتی بیوتیک در طیور پیامدهای منفی بسیاری دارد که باقی ماندن بیش از حد مجاز آن بر سلامت انسان تاثر می گذارد.
وی با تاکید بر ضرورت توسعه و ترویج پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک ادامه داد: در پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک با کنترل های بهداشتی گسترده در طول دوره پرورش هیچگونه داروی آنتی بیوتیکی استفاده نمی شود و صحت آن با آزمایشات دوره ای توسط دامپزشکی کنترل شده و در پایان دوره گواهی عدم استفاده ازآنتی بیوتیک به مرغداری داده می شود.
وی با اشاره به آغاز چهارمین دوره پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک در قوچان افزود: آزمایشات لازم در سه نوبت و در روزهای ۱۰ و ۲۵ و ۳۵ روزگی دوره پرورش در جهت پایش مرغ ها به جهت عاری بودن از وجود هرگونه آنتی بیوتیک توسط دامپزشکی این شهرستان انجام می شود.
قدرتی با اشاره به تشدید نظارت و کنترل این شبکه در عرصه های مختلف تولیدات و محصولات مرتبز با دام و سلامت انسان، خاطر نشان کرد: خوراک دام در کیفیت سلامت و بهداشت خوراک انسان تأثیر بسزایی داشته و به همین دلیل برای جلوگیری از آلودگی باید حمل و نقل و نگهداری خوراک دام بر اساس استانداردهای دامپزشکی انجام شود.
وی تصریح کرد: رعایت اصول بهداشتی در کارخانجات خوراک دام از جمله ضدعفونی خودروهای حمل درجهت تولید و عرضه خوراک سالم و بهداشتی از اهمیت بالای اقتصادی و بهداشتی برخوردار است.
رئیس شبکه دامپزشکی قوچان در پایان گفت: در راستای مبارزه، پیشگیری و کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام اعمال اقدامات بهداشتی، قرنطینه ای و ضدعفونی خودروهای حمل خوراک دام و طیور در تمام کارخانجات خوراک دام و طیور شهرستان الزامی می باشد .
انتهای پیام/

Source: اخبار قوچان

درباره ehsan

Check Also

المپیاد آمادگی در برابر حوادث در ۲۷ مدرسه قوچان برگزار شد

به گزارش قوچان خبر، سعید فکوری ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: المپیاد موسوم به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *